ביטוח אובדן כושר עבודה

872475_construction_workersביטוח אובדן כושר עבודה בא להגן עלינו מפני אובדן השכר שלנו, במקרה שלא נוכל לבצע את עבודתנו בעקבות פציעה או תאונה. כעובדים שכירים אנו מבצעים את עבודתנו בשגרה, ביטוח אובדן כושר עבודה מבטיח לנו הכנסה חודשית קבועה המאפשרת לנו להמשיך להתקיים.

ביטוח אובדן כושר עבודה הינו אחד הביטוחים שפחות מודעים לחשיבות שלו. אובדן כושר עבודה כתוצאה של מחלה או תאונה, לא רק שמונעים מאיתנו את שכרנו אנו נשארים ללא הכנסה שברוב המקרים תקופה זו כוללת הוצאות רבות שאינן בשגרה. במצב של חוסר הכנסה יכול האדם למצוא את עצמו חסר אונים ותלוי בחסדם של אחרים. רכישת ביטוח אובדן כושר עבודה מבטיחה כי בעת כי יכולת לעבוד יוכל המבוטח להתקיים משכר המבוטח לו.

ביטוח אובדן כושר עבודה יכול להיכלל בביטוחים שונים לדוגמה: ביטוח מנהלים, ביטוח חיים, ביטוח משכנתא ועוד. במידה ויש לכם את אחד מביטוחים אלו בדקו אם הוא כולל ביטוח אובדן כושר עבודה, במידה ולא בקשו לצרף ביטוח זה לביטוח שלכם, כך תחסכו את העמלות בביטוח נפרד. במידה ואינכם מבוטחים חשוב לרכוש פוליסת ביטוח אובדן כושר
עבודה.

ביטוח אובדן כושר עבודה מכסה במקרים שהמבוטח נפצע או חלה ואינו יכול להמשיך לעבוד בעבודתו. גובה הפיצויים במקרה של אובדן כושר עבודה נקבע על פי החלטתו של המבוטח. הפיצוי יגיע עד 75% מהשכר הברוטו של המבוטח. הפיצוי מובטח למבוטח כל עוד אינו יכול לחזור לעבודתו התואמת את הכשרתו, השכלתו וניסיונו. הפיצוי יינתן למבוטח החל מהחודש
השלישי להפסקת העבודה בתדירות חודשית.

מה לבדוק בעת רכישת פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה

  1. חברות ביטוח רבות מציעות פוליסת אובדן כושר עבודה, חשוב לבדוק מהו היקף הכיסוי, וודאו כי סכום הביטוח שנקבע הינו 75% משכר המבוטח ולא שכר בסיס בלבד.
  2. בדקו מהי הגדרת מקרה הביטוח, בדקו מה מחייב הביטוח, לדוגמה האם הפיצוי הוא רק לאחר חמש שנים של תעסוקה בתחום. האם הפיצוי יישלל מכם במדיה ויש לכם פיצוי גם ממקור אחר.
  3. בדקו כי פוליסת אובדן כושר עבודה מכסה בפני תאונה או מחלה. ישנן פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה המכסות רק במקרים של תאונה, כך שאם מבוטח אינו יכול לעבוד עקב מחלה הוא מגלה שאינו מבוטח.
  4. במידה ורכשתם ביטוח אובדן כושר עבודה כחלק מביטוח מנהלים בדקו כי סכום הביטוח תואם ל-
    %75 משכר הברוטו.
  5. במידה ויש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה וודאו כי הביטוח מעודכן לשכר שהנכם מרוויחים.
  6. בדקו כי תוכלו לקבל את הפיצויים גם אם תחזרו לעבודה חלקית, או במקרה של חזרה לעיסוק אחר, ושלא נשללים מכם הזכות לפיצוי.

ביטוח אובדן כושר עבודה – הרחבות

ביטוח אובדן כושר עבודה מכסה במקרים של אובדן של לפחות 75% מיכולתו לעבוד. ביטוח אובדן כושר יכול לכלול הרחבות שונות כגון ביטוח על נכות חלקית.

ביטוח אובדן כושר עבודה – לסיכום

ביטוח אובדן כושר עבודה כולל זמן המתנה לפני התשלום של שלושה חודשים מיום הפציעה ובתנאי שהוא עדין סובל מהפציעה ואינו יכול לעבוד.

חברות הביטוח אינן מפצות במקרה שהמבוטח יכול לעבוד מספר שעות ביו, מאחר שהוא עובר את מכסת ה- 75%. חשוב לשים לב מהן ההגדרות של חברות הביטוח ומתיח הינכם זכאים לפיצוי אם הינכם עובדים מספר ימים בשבוע או כל יום במשך שעתיים.

חשוב לבדוק את כל הסעיפים הקטנים ולוודא באילו תנאים תקבלו פיצוי. ישנם מקרים שחברות הביטוח מציינות כי המבוטח יקבל פיצוי במידה ואינו עובד יותר משלושה חודשים. המשמעות היא שלא תקבלו פיצוי על פציעה אם נעדרת מהעבודה למספר שבועות.