ביטוח חיים

Symbol of a house on green sunny fieldביטוח חיים הינו ביטוח המכסה במקרים של מות המבוטח. במקרה של מוות המבוטח מסיבה כלשהי (פרט להתאבדות) מוטביו של המבוטח הרשומים בפוליסה יקבלו סכום כסף באופן חד פעמי. סכום התשלום נקבע בהתאם לתשלומים החדשים של הפוליסה. למעשה אין הגבלה על סכום הביטוח כל עוד חברת הביטוח מאשרת סכום זה.

מי צריך לבטח את עצמו בפוליסת ביטוח חיים?

ביטוח חיים ריסק מתאים לכל אדם ובכל גיל. ביטוח חיים מבטיח שאנשים הנתמכים או תלויים בכם כגון ההורים או הילדים שלכם יקבלו סכום כסף המבטיח כי ביטחונם הכלכלי. ניתן לרכוש יותר מביטוח חיים אחד, בתנאי שחברת הביטוח יודעת על כך, ובעת מות המבוטח ניתן לפדות את כל הביטוחים שנרכשו.

ביטוח משכנתא כולל כיסוי שנקרא ביטוח חיים וביטוח מבנה. במקרים שבהם הלווה אינו יכול לשלם, לרוב מות של אחד מהלווים, מתבטלת יתרת חובת ההלוואה וביטוח המשכנתא הוא שמשלם את יתרת המשכנתא. ביטוח משכנתא מכסה גם במקרה של נזק לדירה, הלווים משעבדים את הדירה לטובת הבנק. במקרים בהם הלווים אינם יכולים לעמוד בתשלומי המשכנתא יכול הבנק לממש את הנכס ולמכרו במטרה לכסות את סכום יתרת החוב. ביטוח מבנה גם מכסה כל נזק שנגרם לדירה, על מנתץ שהלווים לא יוכלו להמשיך לעמוד בתשלומים גם כאשר יש הוצאה לא צפויה בעקבות הנזק שנגרם לנכס.

רכישת ביטוח משכנתא

התחרות בין חברות הביטוח הביאו לכך שכיום מציעות חברות הביטוח משכנתא במחירים משתלמים. חשוב ערוך סקר שוק ולבדוק מה כולל הביטוח, השוואת מחירים משמעותה חיסכון של מאות שקלים בשנה ומסייע לכם להקטין את נטל ההוצאות החודשיות על המשכנתא.

כיום לרוב המשפחות מקור ההכנסה הם ההורים המשתכרים מעבודתם וכל עוד ההורים עובדים מעמד הכלכלי של המשפחה מובטח. ביטוח חיים מבטיח גם במקרה של מוות של אחד ההורים המשפחה תוכל לשמור על בטחונה הכלכלי.

מוות עלול להיות פתאומי ולהשאיר את בני המשפחה בבעיה כלכלת. פוליסת ביטוח חיים מאפשרת לבני המשפחה להמשיך להתקיים כלכלית ללא המשכורת של אב או אם המשפחה.

סוגי ביטוח חיים

ביטוח חיים הינו ביטוח ריסק, המשמעות היא שבמקרה של אסון המוטבים של הנפטר יקבלו סכום חד פעמי כפי שנקבע בפוליסה. ביטוח חיים יכול לכלול תוכניות חסכון לגיל הפנסיה, ביטוח אובדן כושר עבודה ועוד. חשוב להתאים את הביטוח לצרכים שלכם.

למה חשוב לרכוש פוליסת ביטוח חיים?

רכישת בפוליסת ביטוח חיים מבטיחה כי כל מקרה של מוות, מעבר לכך ביטוח חיים יכול לכלול תוכניות חיסכון לגיל הפרישה.

בעת רכישת פוליסת ביטוח חיים יש לתת הצהרת בריאות, אך עם השנים במקרה של הרעה במצב הבריאותי של המבוטח, אין חובה ליידע את חברת הביטוח, וחברת הביטוח אינה יכולה לבטל את הביטוח באופן חד צדדי. לכן מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח חיים בגיל צעיר על מנת שלול מחלשות שעלולות להתגלות ולייקר את פוליסת ביטוח החיים.

פוליסת ביטוח חיים ניתן לרכוש יותר מפוליסה אחת, בתנאי שחברת הביטוח יודעת מכך. למשל ביטוח חיים יחד עם ביטוח מנהלים.