ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי הוא ביטוח המבטיח טיפול סיעודי בבית או מימון של אשפוז סיעודי בתמורה לפרמיה חודשית.

כל אחד מאיתנו יכול בכל שלב בחייו להיזקק לטיפול סיעודי, מחלה קשה, תאונה או בריאות לקויה. הוצאות של טיפול סיעודי עולות אלפי שקלים בחודש. הביטוח הסיעודי של קופות החולים מכסה חלק מהוצאות אלו ולכן חשוב לרכוש ביטוח סיעודי פרטי.

המוסד לביטוח לאומי מעניק לכל אדם סיעודי קצבת סיעוד לחולים סיעודיים המתגוררים בביתם, קצבתה סיעוד לרבו היא בעזרה לאדם בניהול משק הבית וטיפול באדם כגון מקלחת או כל עזרה אחרת. מספר השעות הוא בין 10 שעות שבועיות ל- 18 שעות שבועיות, תלוי במצבו של החולה.

ביטוח סיעודי שמציעים קופות החולים הינו ביטוח המכסה על חלק מההוצאות. ביטוח סיעודי פרטי מעניק פיצוי מקיף הכוללים דמי השתתפות נמוכים.

מיהו חולה סיעודי?

על פי החוק חולה סיעודי הוא אדם שאינו יכול לבצע מספר פעולות כגון ללכת לשבת ולקום, להתלבש ולהתפשט, לאכול, שלתות, להתרחץ ולהשתמש בשירותים באופן עצמאי ולכן נזקק לעזרה ולהשגחה.

רכישת פוליסת ביטוח סיעודי

רכישת פוליסת ביטוח סיעודי מומלץ לרכוש בגיל צעיר, אמנם קשה לחשוב על עצמנו בגיל צעיר כאנשים סיעודיים או תלויים במישהו, אך מחיר הפוליסה עולה והכיסוי נמוך יותר ככל שהגיל עולה. רכישת פוליסה נקבעת בהתאם לגיל המבוטח , מצבו הבריאותי והיקף הכיסוי שבחר, כלומר כמה כסף יקבל אם יהיה חולה סיעודי.

לפני רכישת ביטוח סיעודי חשוב לבדוק מספר נושאים:

ראשית בדקו מה כולל הביטוח ומה הוא מכסה, בררו מה גובה התשלום החודשי ומהי תקופת ההמתנה עד שתקבלו את התגמול, בדקו כי הביטוח אינו מוגבל בשנים, כלומר לאחר מספר שנים שהביטוח משלם לכם הוא מפסיק לשלם. בדקו כי מחיר הפרמיה משתנה וכך תאלצו לשלם יותר בגיל מבוגר יותר. חשוב שתקראו את האותיות הקטנות וחשוב לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות לפני שרוכשים ביטוח סיעודי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *