ביטוח רכב

ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה הוא ביטוח שכל כלי רכב מחויב בו. ביטוח חובה מכסה את הנוסעים ברכב והולכי הרגל העלולים להיפגע מפגיעה של כלי הרכב. ביטוח חובה מכסה רק נזקי גוף.

כל כלי רכב, רכב פרטי , משאית, אופנוע וכדומה מחויבים בביטוח רכב. מחירו של ביטוח רכב נקבע בהתאם לסוג הרכב, שנתון הרכב ועבר תחבורתי. אדם בעל עבירות תחבורה רבות או היסטוריה של תאונות ישלם מחיר גבוה יותר מנהג ללא עבר היסטורי של תאונות.

ביטוח חובה מכסה על נזקי גוף בלבד, במידה והנכם רוצים להגן על הרכב מפני גניבות או תאונות תוכלו לרכוש ביטוח צד שלישי המכסה נזקים שאתם עלולים לגרום לרכב אחר או ביטוח מקיף המסה את הרכב במידה והרכב היה מעורב בתאונה או נגנב. ביטוח מקיף וביטוח צד שלישי אינם חובה וניתנים לבחירתו של הנהג.

כיצד להוזיל ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה נקבע בהתאם לסוג הרכב, השנתון שלו וההיסטוריה של הנהג. בדקו עם חברת הביטוח כיצד תוכלו להוזיל את הביטוח. כגון הגבלת הרכב לנהג אחד. ביטוח חובה לנהג צעיר או נהג חדש ייקר את הביטוח. בדקו מי אמור לנהוג ברכב ובמידה ויש שני רכבים בבית בטחו רכב אחד לנהג צעיר והרכב השני הגבילו לנהגים מבוגרים יותר, כך תוכלו להוזיל את הביטוח.

בנקים רבים מציעים לרכוש ביטוח משכנתא בעת קבלת הלוואת המשכנתא. למעשה עד לפני מספר שנים רכישת ביטוח משכנתא היתה דרך הבנק. כיום ביטוח משכנתא ניתנים לרכישה גם אצל חברות הביטוח והמשמעות היא תחרות שוק חופשית המאפשרת לכם לחסוך.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף הוא ביטוח בחירה. ביטוח מקיף לרכב מכסה על כל נזק הנגרם לרכב או לצד שלישי. ביטוח מקיף לרכב מכסה על כל נזק הנגרם לרכב שלך כתוצאה מתאונה או גניבה או כל נזק אחר.

ביטוח מקיף מטרתו לפצות אתכם על כל נזק הנגרם לרכב שלכם או של רכב אחר שבאשמתכם. בנוסף ביטוח רכב מכסה במקרה של גניבת הרכב, שריפה או כל נזק אחר בהתאם למפורט בפוליסת הביטוח. יש לזכור כי ברוב חברות הביטוח המציעות פוליסת ביטוח מקיף יש השתתפות עצמית שלכם במקרה של תביעה.

כיצד נקבע גובה התשלום בפוליסת ביטוח מקיף

השוואת מחירים בין החברות השונות יכולה להביא למחירים שונים בגובה המחיר של ביטוח מקיף. תעריפי ביטוח מקיף לרכב נקבעים בהתאם לפרמטרים שונים כגון סוג הרכב, שנתון, היסטורית תאונות של הרכב, עבירות תנועות, מספר הנוסעים, אזור מגורים, תפקיד הרכב ועוד. ביטוח מקיף לרכב כולל גם קריטריונים מסוימים שעל המבוטח לעמוד בהם.

במקרה של תאונה חברת הביטוח תשלח שמאי רכב מטעמה שיאמוד את נזקי הרכב ויקבע את סכום התשלום. במקרה שערך התיקון עולה על מחצית מערכו של הרכב יוכרז הרכב כ- total lost והפיצוי יהיה כערך של הרכב. במקרה של גניבת הרכב ישולם למבוטח מחיר ערך הרכב לפי ערך הרכב לפני הגניבה לרוב על פי מחירון של יצחק לוי.

השתתפות עצמית כוללת סכום הנקבע בפוליסה שעל המבוטח לשלם במקרה של תביעה. ישנן חברות ביטוח שאינן המבטלות את דמי ההשתתפות העצמית אז ישלם המבוטח דרך תשלומי הביטוח עבור סעף של ביטול ההשתתפות העצמית.

מה כולל ביטוח מקיף

ביטוח מקיף יכול כלול מספר נושאים:

שירותי גרירה – חברות הביטוח עובדות עם חברות שירותי גרירה ומאפשרות בצזמן תקלה או תאונה שירות חילוץ לרכב.

ביטוח שמשות – ביטוח הכולל כיסוי כל נזק לשמשות
רכב חלופי במקרה של תאונה או גניבת הרכב הביטוח מאפשר לגם לקבל רכב חלופי לתקופת הטיפול.

צד ג' – פוליסת ביטוח מקיף יכולה לכלול כיסוי של צד ג' במקרה של תביעה חברת היבטוח תמודד מולו ותטפל בפיצוי.

כיסוי לנהגים אחרים – ביטוח מקיף מאפשר כיסוי לנהגים אחרים לפרקי זמן שונים כגון מספר ימים. במקרה של ילד בצבא, הרכב מכוסה בזמן החופשה.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' הוא ביטוח המכסה נזק שנגרם לאחר. ביטוח צד ג' מכסה על נזק הנגרם לרכוש בלבד. ביטוח צד ג' מכסה גם בפגיעה ברכוש כגון גדר או שער שנפגע. ביטוח צד ג' הוא ביטוח המתאים לבעלי רכבים שאינם מעוניינים לרכוש ביטוח מקיף ורוצים להימנע מתביעות מצד בעלי רכבים אחרים בעת תאונה.

ביטוח צד ג' הוא ביטוח מינימאלי ומתאים לבעלי רכבים ישנים, שאינם מעוניינים לרכוש ביטוח מקיף שהינו ביטוח יקר. ביטוח צד ג' כולל השתתפות עצמית במקרה של תביעה.

ביטוח צד ג' מכסה כל פגיעה שהרכב שלך גרם בתנאי שהנזק נגרם באשמתו של המבוטח. במידה ונהג הרכב השני אשם חברת הביטוח לא תשלם על הנזק. לכן חשוב לא להודות באשמה בעת התאונה ולא לחתום על מסמך. החליפו פרטים וחברת הביטוח תבדוק מי אשם בתאונה.