ביטוח צד ג' – הגורמים המשפיעים על הפרמיה

המאמר באדיבות אוטוקאר – מגרשי מכוניות בחדרה

 

ביטוח רכב הוא ביטוח שכל בעל רכב צריך להוציא, כל בעל רכב רשאי לבחור את הביטוח המתאים ביותר לצרכים שלו ולתקציב שלו. ישנם 3 ביטוחים שונים בתחום הרכב, ומאחר שהביטוח הבסיסי ביותר הוא ביטוח חובה – כלומר ביטוח שחובה לעשות לכל כלי רכב באשר הוא, הבחירה של בעל הרכב היא למעשה בין שני סוגים של ביטוחים – ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף. עם זאת, גם את ביטוח החובה ניתן להוציא במספר רב של חברות ביטוח המציעות ביטוח זה וניתן בהחלט ואף רצוי לבצע השוואת מחירים בטרם תוציאו את פוליסת הביטוח. 

 

פוליסה היא השם של תעודת הביטוח או תוכנית הביטוח שחברת הביטוח מוציאה לכל רכב. סוגי הפוליסות הן אלה:

  1. פוליסת ביטוח חובה – כאמור זוהי פוליסה שכל בעל רכב מחוייב להוציא וזאת מאחר שפוליסה זו מפצה אנשים אשר נפגעו פגיעה פיזית כתוצאה מפגיעה של כלי הרכב שלכם 
  2. פוליסת ביטוח צד"ג – פוליסת צד ג' היא פוליסה המכסה כל נזק לרכוש שנגרם לגורם שלישי (צד ג') עקב נזק שאתם גרמת עם הרכב שלכם (למשל  פגיעה בכלי רכב אחר במהלך תאונת דרכים, פגיעה ברכב חונה בזמן שנסעתם ברכבכם או פגיעה ברכוש כמו חנות או גדר. ביטוח צד ג' אינו כולל פגיעה גופנית במידה שקרתה תאונה, הביטוח שמכסה את הפגיעה הגופנית באדם אחר הוא ביטוח החובה
  3. ביטוח מקיף – ביטוח מקיף הוא ביטוח הכולל בתוכו את ביטוח צד ג' – הוא מכסה כל פגיעה שנגרמה באשמתכם באמצעות רכבכם ברכוש של גורם שלישי, ובנוסף חברת הביטוח תפצה אתכם על הנזק הכספי שנגרם לרכב שלכם בעקבות התאונה, וזאת למרות שהתאונה נגרמה באשמה שלכם. יש לדעת שבמידה שנגרמה תאונה, הפרמיה בשנה העוקבת תהיה יקרה יותר. הביטוח המקיף כולל לרוב שירותי גרירת דרך שתקבלו במידה שנתקעתם עם רכבכם באמצע הדרך. הביטוח המקיף יכול לכלול גם דברים נוספים כגון ביטוח טיפולים במוסך והגנה משפטית בעקבות תאונה שגרמתם לה. 

 

כמה עולים הביטוחים השונים? 

בנוסף לכך שבשוק כיום קיימות מספר חברות ובכל אחת מהן תוכלו קבל הצעת מחיר שונה, ישנם פרמטרים שמשפיעים על קביעת המחיר, למשל:

  1. גיל הנהגים – ישנם כמה טוחי גיל הקובעים את תנאי הפוליסה, כיוון שנהגים צעירים נחשבים לנהגים שמעורבים ביותר תאונות
  2. האם הפוליסה כוללת נהיגה של נהג חדש
  3. האם היו ברכב תאונות קודמות

ועוד….

אז איך אפשר לבחור באיזה סוג של ביטוח לבחור – צד ג' או מקיף? מה שיקבע זה כמובן המחיר שאתם מסוגלים לשלם ורמת הנוחות שאתם רוצים לקבל מהפוליסה. אם חשוב לכם שירותי דרך וגרר ולישון בראש שקט בידיעה שמה שלא יקרה אתם מכוסים או אם אתם מעדיפים לכסות רק פגיעה בגורם שלישי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *