כך תחסכו בביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא מחייב בעת לקיחת משכנתא ולמעשה בא להגן גם עליכם וגם על הבנק במקרה של קושי בהחזר המשכנתא כתוצאה ממחלה, אובדן כושר עבודה או חלילה מוות. ביטוח משכנתא יש לקחת לאורך כל השנים של החזרי המשכנתא ולכן חשוב לשים לב שאתם רוכשים ביטוח משכנתא המתאים לצרכים שלכם ולא משלמים סכומי עתק לחינם. ביטוח משכנתא ניתן לקחת מהבנק אבל אפשר גם לרכוש מאחת מחברות הביטוח ובכך לחסוך לכם כסף רב.

טיפים לבחירת ביטוח משכנתא

חסכו את עלות הסוכן ערכו סקר שוק של חברות הביטוח והבנקים ובדקו הצעות מחיר של פוליסת ביטוח משכנתא. פניה לסוכן יעלה לכם את עמלת הסוכן ולכן ההמלצה היא לעשות זאת לבד. בדקו כמה הצעות ובדקו מה ההצעות כוללות ואילו סעיפים שיש בה. בקשו הצעה מהבנק ומחברות הביטוח השונות.
בדקו אילו סעיפים כלולים בביטוח ואם אכן אתם צריכים אותם, פעמים רבות תגלו שהביטוח מכסה על סעיפים מיותרים שלא ממש יש בהם צורך למשל נגד רעידת אדמה או ביטוח אובדן כושר עבודה שיש לכם כבר אחד מהביטוח בעבודה. כך תוכלו לחסוך ביטוחים כפולים או תשלומים על סעיפים שאין צורך בניהם ואף הסבירות שיקרו קלושה ביותר.
וותרו על סעיפים הכוללים נזקים קטנים, בדקו אם תוכלו להגיע להסדר עם חברת הביטוח שנזקים עד סכום מסוים אתם תשלמו בעצמכם ולא תתבעו את חברת הביטוח כך תוכלו לחסוך בעלות הביטוח.
הגדילו את דמי ההשתתפות במקרה של תביעה, ככל שהחלק שלכם גדול יותר בהשתתפות העצמית כך הפרמיה תרד. המשמעות היא שבמקרה של תביעה תצטרכו לשלם יותר וזאת בדומה לסעיף הגדול שבמקרים של נזק קטן תספגו את התיקון ולא תפעילו את הביטוח.
אתם לא לבד ביטוח קולקטיבי משמעו שקבוצה מתאגדת ורוכשת ביחד את אותו הביטוח. הנושא דומה לביטוחים שמציעים לכם ועדי עובדים בעבודה, למשל ביטוח בריאות, שהוא אחיד לכולם ומאפשר לעובדים לרכוש כקבוצה. רכישה קבוצתית של ביטוח משכנתא יכול להוות כוח משמעותי מול חברת הביטוח ולהוזיל את הביטוח באופן משמעותי. חפשו באינטרנט קבוצת של רכישה של ביטוח משכנתא ובדקו מה כולל בביטוח עצמו. ואם אכן המחיר נמוך יותר מההצעות שקיבלתם עד כה.
זכרו מחיר הפרמיה נגזרת ממצב המשכנתא שלכם, כלומר שעם השנים עלות הביטוח תרד בהתאם לסכומים שכבר החזרתם, תעקבו שאכן מתעדכן לכם התשלום ואינכם משלמים פרמיה גבוהה מדי.
כפי שיש מחזור משכנתא תוכלו לבדוק לאחר מספר שנים את הביטוח שלכם ו לראות אם תוכלו לקבל ביטוח משכנתא זול יותר, לעיתים משתלם לבדוק כיצד הדברים השתנו בשוק מאחר שלא פעם תחרות בין החברות מביאה להורדת המחירים ואתם המרוויחים מכך.